Holenderski wydawca kupuje czeską prasę branżową

Czeska firma Mona Praha, będąca filią holenderskiego wydawcy VNU, przejęła periodyki należące do Strategie Praga. Ten ostatni wydawca publikuje m.in....

Czeska firma Mona Praha, będąca filią holenderskiego wydawcy VNU, przejęła periodyki należące do Strategie Praga. Ten ostatni wydawca publikuje m.in. czeskie i słowackie branżowe periodyki "Strategie poświęcone zagadnieniom marketingu i reklamy", ponadto magazyny nt. rolnictwa ("Agrarni Noviny") oraz zdrowia ("Zdravotnicke Noviny"). W ub.r. obroty Strategie Praga osiągnęły poziom 4,2 mln USD. Holendrzy przejęli także inwestycje (50 proc. udziałów) Strategie Praga w wydawnictwie Stratos-fera, publikującym w Czechach i na Słowacji takie tytuły, jak: "Cosmopolitan", "Bazaar", "Esquire" i "Rolling Stone". Mona jest już właścicielem kilkunastu tytułów ukazujących się w ww. krajach należących do niższej i średniej półki.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.