Zakaz reklamy papierosów od 2000 roku?

Posłowie AWS przygotowali projekt nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. W dokumencie tym, przyjętym...

Posłowie AWS przygotowali projekt nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. W dokumencie tym, przyjętym 9 lipca br. przez Komisję Zdrowia Sejmu RP, znalazł się zapis o wprowadzeniu całkowitego zakazu reklamy papierosów, rozciągający go tym samym na prasę i reklamę zewnętrzną (do tej pory obowiązywał jedynie media elektroniczne, prasę dziecięcą i młodzieżową oraz kino). Jeżeli nowela zostanie przyjęta, wówczas zakaz zacznie obowiązywać po 12-miesięcznym vacatio legis. Prawdopodobnie projekt zmian trafi pod obrady parlamentu jesienią br. Czarny scenariusz zakłada przyjęcie zakazu, dzięki dyscyplinie koalicyjnej zastosowanej przez AWS i UW przy głosowaniu w Sejmie RP oraz zdominowany przez to pierwsze ugrupowanie Senat RP. Sytuację może zmienić jedynie silny lobbying koncernów tytoniowych oraz branży reklamowej i medialnej. (JP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.