SMG/KRC sprzeda udziały Kantarowi

Lider polskiego rynku badawczego sprzeda 47 proc. swoich udziałów grupie Kantara. "Taką decyzję podjęli udziałowcy" - powiedział nam Krzysztof Kruszewski,...

Lider polskiego rynku badawczego sprzeda 47 proc. swoich udziałów grupie Kantara. "Taką decyzję podjęli udziałowcy" - powiedział nam Krzysztof Kruszewski, dyrektor generalny SMG/KRC. Żeby sprzedaż mogła dojść do skutku, potrzebna jeszcze jest zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. SMG negocjuje też z Kantarem umowę partnerską z dwiema instytutami z jego grupy: BMRB i Millward Brown. BMRB jest licencjodawcą wykonywanego przez SMG badania Target Group Index. Millward Brown ma być w Polsce reprezentowane przez SMG. SMG/KRC szukała partnera od ub.r., w czym pomagała firma doradcza Arthur Andersen. Ostateczne negocjacje były prowadzone z Kantarem i Taylor Nelson Sofres. Wartość transakcji pozostaje tajemnicą, nieoficjalnie mówi się o kilku milionach USD. (JS, PW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.