Sensacyjne i rozrywkowe tematy w "Kurierze Polskim"

"Kurier Polski" zmienia się. Wraz z przyjściem Jacka Pawilonisa na stanowisko redaktora naczelnego zaczął ukazywać się z podtytułem "Tygodnik Sensacji...

"Kurier Polski" zmienia się. Wraz z przyjściem Jacka Pawilonisa na stanowisko redaktora naczelnego zaczął ukazywać się z podtytułem "Tygodnik Sensacji i Rozrywki", w którym zawiera się charakterystyka formuły. Pawilonis podkreślił, że sensacja w wydaniu "Kuriera" będzie daleka od znanej z prasy typu yellow. Tygodnik nie interesuje się życiem gwiazd, ale zwykłych ludzi. "Przedstawiając ich dramaty, pokazujemy pewne problemy społeczne" - podkreślił naczelny. Dział rozrywki w "Kurierze" wypełniają krzyżówki i tematy o lżejszym tonie. Tygodnik w 50 proc. stał się kolorowy. Planowana jest zmiana formatu. Jacek Pawilonis wrócił do "Kuriera" po 3 i pół roku. Ostatnio był zastępcą naczelnego w "Życiu na gorąco" (Bauer). "Kurier" próbuje odbudować pozycję sprzed lat, kiedy był kojarzony nie tylko z formułą żywo reagującej popołudniówki, ale również z pismem prezentującym własne opinie. Jeszcze niedawno, po przekształceniu "Kuriera" z dziennika w tygodnik, rozważano rychłe jego zamknięcie. Teraz mówi się o kampanii promocyjnej w niedalekiej przyszłości z wykorzystaniem telewizji. (KP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.