W 2010 obroty wschodnioeuropejskich stacji TV wzrosną czterokrotnie

Według danych pochodzących z najnowszego raportu Baskerville Communications Corp. obroty pochodzące z abonamentów i reklam wschodnioeuropejskich stacji telewizyjnych w bieżącym...

Według danych pochodzących z najnowszego raportu Baskerville Communications Corp. obroty pochodzące z abonamentów i reklam wschodnioeuropejskich stacji telewizyjnych w bieżącym roku wyniosą około 3,5 mld USD. W roku 2010, według tych prognoz, osiągną one poziom 16,4 mld USD. Aż 78 proc. wspomnianych obrotów pochodzić będzie ze stacji TV zlokalizowanych w Rosji, Polsce, Białorusi, Estonii, Łotwa, Litwie, Mołdawii i Ukrainie. Według raportu na przestrzeni najbliższych 10 lat liczba gospodarstw domowych w tym regionie, które korzystać będą z telewizji kablowej podwoi się i osiągnie 35 milionów. Blisko połowa z tych gospodarstw będzie zlokalizowana w Rosji bądź w Polsce. Przychody stacji telewizyjnych w tym regionie osiągną w roku 2010 pułap 7,3 mld USD - ponad pięciokrotny wzrost w porównaniu z br., 61 proc. tych przychodów generować będą stacje operujące w Polsce i w Rosji. Szacuje się, że w tych dwóch krajach w roku 2010 będzie mieszkać 1,6 mln użytkowników platform cyfrowych. Przychody tych stacji po opodatkowaniu pochodzące z reklam wzrosną pomiędzy 1999 i 2010 rokiem czterokrotnie i osiągną 9 mld USD.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.