Coca-Cola wznowiła produkcję w fabryce w Środzie Śląskiej

Wczoraj ruszyła ponownie produkcja w fabryce Coca-Coli w Środzie Śląskiej. Zakład został zamknięty po wykryciu w części napojów pleśni oraz...

Wczoraj ruszyła ponownie produkcja w fabryce Coca-Coli w Środzie Śląskiej. Zakład został zamknięty po wykryciu w części napojów pleśni oraz bakterii coli. Według przedstawicieli koncernu przyczyną zanieczyszczeń w butelkach o pojemności 0,33 l było nieprawidłowe magazynowanie butelek przeznaczonych do napełnienia, a skażenie wody Bonaqa było wynikiem awarii sytemu czyszczenia linii technologicznej. Firma obiecała, że poprawi warunki przechowywania pustych butelek oraz sposób ich czyszczenia. Jednocześnie dyrektor generalny Coca-Cola Beverages Polska zapowiedział, że do końca roku zostanie uruchomiona bezpłatna infolinia, która - jego zdaniem - pozwoli na lepszy kontakt z klientami. Coca-Cola poinformowała, że koszt wycofania z polskiego rynku zanieczyszczonych napojów wyniósł około 7 mln zł. Globalne straty koncernu związane z niewłaściwą jakością produktów oceniane są na ponad 100 mln USD. (KD)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.