Uruchomiono kolejną fabrykę Henkla marki Ceresit

Wczoraj została uroczyście uruchomiona fabryka Henkel Bautechnik w Dzierżoniowie, w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej, wytwarzająca ok. 120 produktów marki Ceresit. Są...

Wczoraj została uroczyście uruchomiona fabryka Henkel Bautechnik w Dzierżoniowie, w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej, wytwarzająca ok. 120 produktów marki Ceresit. Są wśród nich: kleje do glazury, zaprawy do posadzek, fugi, tynki, cementy. Fabryka powstawała przez 10 miesięcy. Jest trzecią w Polsce, po Stąporkowie i Wrzącej, fabryką Henkla chemii budowlanej Ceresit. W Dzierżoniowie docelowo znajdzie zatrudnienie 100 osób, a wraz z podwykonawcami 250. Przewidywane moce produkcyjne do końca roku wynoszą 460 ton na dobę, czyli 100 tys. ton rocznie. Wartość inwestycji oceniana jest na ok. 20 mln zł. Całość dotychczasowych inwestycji Henkla w Polsce, w kupno, budowę i modernizację zakładów produkcyjnych, wynosi ponad 180 mln zł. (KP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.