Uwaga! nadawcy zdelokalizowani

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedstawiła rządowi projekt ratyfikacji przez Polskę nowelizacji europejskiej konwencji o telewizji transgranicznej. Konwencja umożliwia koncesjonowanym...

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedstawiła rządowi projekt ratyfikacji przez Polskę nowelizacji europejskiej konwencji o telewizji transgranicznej. Konwencja umożliwia koncesjonowanym stacjom nadawanie do wszystkich krajów, które ją przyjęły (w tym również Polska). Czekająca na ratyfikowanie przez nasz kraj nowelizacja polega na przyjęciu zapisów uniemożliwiających wykorzystywanie konwencji do omijania polskiego prawa. "Taka sytuacja ma miejsce, gdy przeznaczony wyłącznie dla polskich widzów program jest nadawany z innego kraju tylko po to, żeby ominąć nasze przepisy" - tłumaczy Juliusz Braun, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nadające bez polskiej koncesji w oparciu o konwencję stacje to m.in. Wizja TV, HBO, RTL7. (PW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.