Visa najbardziej pożądaną kartą

Agencja badawcza NOP Research Group z siedzibą w Londynie wykonała w 49 krajach badanie preferencji konsumentów w stosunku do kart...

Agencja badawcza NOP Research Group z siedzibą w Londynie wykonała w 49 krajach badanie preferencji konsumentów w stosunku do kart płatniczych. Badanie dotyczyło 12 miesięcy zakończonych 31 marca br. Okazało się, że Visa jest najbardziej znaną i najchętniej wybieraną kartą płatniczą na świecie i w Polsce. Na świecie 55 proc. respondentów posiadających konta bankowe wybrałoby Visę, 23 proc. wolałoby MasterCard, a 18 proc. American Express. Rozkład odpowiedzi na pytanie "Jaką kartę byś wybrał?" w Polsce był jeszcze korzystniejszy dla Visy: wskazało na nią 65 proc. respondentów (na MasterCard 21 proc. i 14 proc. na American Express). Spontaniczna znajomość marek kart płatniczych w Polsce była następująca: Visa - 57 proc., MasterCard - 42 proc., American Express - 20 proc. (JS)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.