Komisja Europejska kontroluje biura Coca-Coli

Inspektorzy Komisji Europejskiej przez kilka ostatnich dni przeprowadzali kontrole biur Coca-Coli w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii i Danii po to,...

Inspektorzy Komisji Europejskiej przez kilka ostatnich dni przeprowadzali kontrole biur Coca-Coli w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii i Danii po to, by upewnić się, że koncern nie prowadzi nieuczciwego handlu. Niektóre oddziały Coca-Coli są bowiem podejrzewane przez urzędników Unii Europejskiej o wykorzystywanie swojej pozycji do zmuszania dostawców i hurtowników do kupowania Coli zamiast napojów konkurencji. Metodami wpływania na pośredników miałyby być wysokie rabaty i zwykle łapówki. Inspektorzy mówią, że kontrole mają tylko ujawnić prawdę i wyjaśnić sprawę. Rzecznicy prasowi Coca-Coli zaprzeczyli podejrzeniom i ogłosili, że działania inspektorów nie zmienią planów marketingowych i reklamowych koncernu w najbliższym czasie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.