Zmiany kapitałowe w Sondzie

Sonda SA znalazła już inwestora finansowego. Jest nim Polski Fundusz Przedsiębiorczości, który obejmie 18,2 proc. akcji spółki ze Zduńskiej Woli....

Sonda SA znalazła już inwestora finansowego. Jest nim Polski Fundusz Przedsiębiorczości, który obejmie 18,2 proc. akcji spółki ze Zduńskiej Woli. Za akcje Sondy inwestor zapłaci 15 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na nowe linie technologiczne do rozlewania soków do opakowań kartonowych oraz na zakup praw do znaku Donald Duck. Sonda SA jest trzecim producentem soków w Polsce - jej udziały rynkowe wynoszą obecnie ok. 11 proc. Polski Fundusz Przedsiębiorczości został utworzony dwa lata temu. Obecnie jego kapitał wynosi 164 mln dolarów i składają się na niego środki powierzone przez instytucje finansowe: firmy ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne oraz banki. Inwestycjami funduszu zarządza Enterprise Investors. (KD)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.