Walne odłożone, skargi rozpatrzone

Planowane na czerwiec br. walne zebranie członków Rady Reklamy nie odbyło się. Zarząd RR wyznaczył jego termin na 8 września...

Planowane na czerwiec br. walne zebranie członków Rady Reklamy nie odbyło się. Zarząd RR wyznaczył jego termin na 8 września br. Zwłoka wynika z faktu prowadzonych wciąż rozmów z przedstawicielami mediów, stacji telewizyjnych i prasy na temat wprowadzenia do regulaminów przyjmowania reklam, tzw. klauzul etycznych. Chodzi o egzekucję postanowień arbitrażu RR, w sprawach o naruszenie środowiskowych reguł samoregulacji. Ostatnia skarga, rozpatrywana przez radę, której stronami były koncerny farmaceutyczne Bayer, SmithKline Beecham i U.S. Pharmacia, zakończyła się ugodą. Jej treść uczestnicy sporu utajnili. Prawdopodobnie jeszcze w lipcu br. RR zajmie się dwoma, kolejnymi wnioskami. (JP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.