Holendrzy kupują Wizję TV

Za przeszło 1,1 mld USD holenderski koncern United Pan-Europe Communications przejmie At Entertainment, właściciela Wizji TV i Polskiej Telewizji Kablowej....

Za przeszło 1,1 mld USD holenderski koncern United Pan-Europe Communications przejmie At Entertainment, właściciela Wizji TV i Polskiej Telewizji Kablowej. UPC ogłosi ofertę zakupu notowanych na rynku Nasdaq akcji At Entertainment po 19 USD (w przeddzień ogłoszenia umowy ich kurs wynosił 12,5 USD). UPC to jedna z wiodących europejskich firm w branży IT. Oferuje szerokopasmowy serwis internetowy o wysokiej prędkości transmisji ("chello"), telewizję kablową i telefonię stacjonarną Priority. Jak powiedział Mark Shneider, chief executive officer i członek zarządu UPC, firma chce jak najszybciej udostępnić polskim abonentom PTK swój serwis internetowy oraz telefoniczny (to ostatnie po uzyskaniu koniecznych zezwoleń). UPC jest częścią United International Holdings (62 proc. akcji). 7,8 proc. udziałów posiada Microsoft Corporation. Na str. 17 artykuł o negocjacjach poprzedzających tę transakcję.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.