Media publiczne rozliczone za ub.r.

Minister skarbu Emil Wąsacz, czyli walne zgromadzenie akcjonariuszy Polskiego Radia SA i Telewizji Polskiej SA, rozliczył władze tych spółek z...

Minister skarbu Emil Wąsacz, czyli walne zgromadzenie akcjonariuszy Polskiego Radia SA i Telewizji Polskiej SA, rozliczył władze tych spółek z działalności w 1998 r. Z czterech gremiów jedynie zarząd TVP nie otrzymał skwitowania (co de facto inicjuje próbę jego odwołania). Wąsacz przyjął natomiast sprawozdania z działalności rady nadzorczej TVP oraz rady i zarządu PR. Polskie Radio wykazało się zyskiem netto blisko 7,8 mln zł (dwa razy więcej niż rok wcześniej). Uznania w oczach ministra nie znalazła natomiast umowa zarządu TVP z Canal Plus Polska o spółce w ramach platformy cyfrowej (wcześniej zaakceptowana, po czym odrzucona przez radę nadzorczą telewizji). Chodzi o zapis dający kontrolowanej przez Canal Plus platformie Cyfra Plus wyłączność nadawania programu TVP na pięć lat. Na taki zapis zgodziła się KRRiTV. W liście do prezydiów Sejmu i Senatu skrytykował radę za to premier Buzek.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.