Kim jest tajemniczy Kotojeleń?

I kto go stworzył? Oto rozwiązanie tej niesamowitej zagadki.

Historia o Kotojeleniu przygotowana przez łódzką agencję Social Pulse szybko stała się hitem w polskim internecie.

Informacje o pojawieniu się Kotojelenia wywołały niezliczoną ilość komentarzy, podających w wątpliwość istnienie tak niezwykłego stworzenia. Artykuł na temat Kotojelenia pojawił się na głównych stronach takich portali, jak: Wykop, Facebook, Joemonster czy Demotywatory. Planowane jest w połowie września udostępnienie w sieci krótki film opowiadający o Kotojeleniu.

Zagadka się wyjaśniła - Kotojeleń to grafika 4. Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi, który odbędzie się w październiku. Artykuł w sieci miał przygotować grunt pod oficjalną premierę indentyfikacji wizualnej oraz strony internetowej Festiwalu Łódź Design 2010. Za koncepcję i projekty graficzne tegorocznego festiwalu odpowiedzialny jest Piotr Okrasa wraz z BDSN & Progressivo.

Czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi potrwa od 14 do 30 października 2010 r. Tematem przewodnim jest Amazing Life – niezwykłe życie. Do współpracy przy projekcie zostali zaproszeni Agnieszka Jacobson-Cielecka z wystawą Crumple Zone oraz Oskar Zięta prezentujący Under Pressure. Obie wystawy prezentują różne procesy projektowania, inspiracje, nietypowe materiały oraz sposoby, w jakich artyści poszukują i gromadzą pomysły.

Na wystawie będzie można zobaczyć też designerskie rowery zaprojektowane przez czołowych projektantów mody, takich jak Kenzo Takada czy Agatha Ruiz de la Prada. Nowym wydarzeniem w ramach festiwalu jest także Przegląd Portfolio – konfrontacja początkujących projektantów z dziennikarzami, kuratorami i doświadczonymi projektantami. Od 14 października dzięki wsparciu mecenasa – Ceramiki Paradyż - przygotowane zostaną wystawy towarzyszące, przegląd szkół, warsztaty, wykłady oraz imprezy w łódzkich klubach.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.