Rodan testuje najszybszy na świecie turystyczny jacht żaglowy

Zakończyły się 5-tygodniowe testy Dreamarana Dragonfly 28 Sport - pochodzącego z duńskiej stoczni Quorning Boats najszybszego turystycznego trimaranu na świecie. Przez ten czas załodze udało się przebyć niemal 400 mil, mimo że Jezioro Kierskie ma tylko 2,5 mili długości.

Dreamaran ma 8,75 m długości, 6,5 m szerokości oraz składane pływaki, dzięki którym w pozycji transportowej lub w zatłoczonej marinie ma jedynie 2,5 metrów szerokości. Podstawowy zestaw żagli w tej wersji ma 64 m2. Dodatkowy Code 0 to 45 m2. Jacht w kategorii B mieści 5-osobową załogę. Unikalną cechę trimaranów Dragonfly jest prędkość – Dreamaran pod żaglami może osiągnąć ponad 22 węzły!

Armator tego bajecznego trimaranu – firma Rodan – planuje przewieźć jacht na Jezioro Powidzkie i zostać na śródlądziu do pierwszych dni lipca. Potem przyjdzie czas wypłynąć na szerokie wody Morza Bałtyckiego i tam sprawdzić maksymalne możliwości Dragonfly’a.

Więcej o Dreamaranie na www.dreamaran.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/dragonflytrimaranspl/.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.