Provident: wakacje za niecałe 3 tys. zł

43 proc. Polaków planuje wyjazd na wakacje; o 7 proc. więcej niż przed rokiem.

Firma pożyczkowa Provident Polska postanowiła przepytać Polaków o ich plany wyjazdów wakacyjnych. Taki zamiar zadeklarowało 43 proc. badanych. To badanie zrealizowano w ramach cyklu "Barometr Providenta" prowadzonego przez tę firmę juz od kilku lat (badanie zrealizował PBS w dniach 26-28.05 br. na ogólnopolskiej próbie n=1000 Polaków w wieku 15+).

- Wakacje pod palmą stają się już niemal tak samo popularne jak wyjazdy nad polskie morze - komentuje Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji w Provident Polska. - Wynika to z rosnącej zamożności polskiego społeczeństwa. W tegorocznym badaniu plany wyjazdowe zadeklarowało 43 proc. Polaków, podczas gdy przed rokiem było to 36 proc. To o 7 proc. więcej.

Przeciętna rodzina na wakacyjny wypoczynek zamierza wydać średnio 2869 zł. Osoby samotne deklarują na ten cel średnio 1748 zł, podczas gdy rodziny z minimum trójką dzieci wyłożą na wakacyjny wyjazd ponad 5 tys. zł. Letni wyjazd będzie trwał przeciętnie 11 dni, a co trzeci wyjeżdżający spędzi go za granicą.

Provident Polska należy do brytyjskiej grupy finansowej International Personal Finance (IPF), notowanej giełdach papierów Wartościowych w Londynie i Warszawie. W Polsce Provident działa od 1997 r. i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych.

Maciej Burlikowski 952 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.