Nowy prezes Grupy Carrefour

Alexandre Bompard pokieruje obecną w 30 krajach siecią sklepów spożywczych. Zastąpi Georgesa Plassata.

Zdjęcie za Alchetron.com
Zdjęcie za Alchetron.com
Alexandre Bompard, dyrektor generalny sieci sklepów z elektroniką Fnac Darty, od 18 lipca będzie piastował stanowisko prezesa Grupy Carrefour. 44-letni Bompard ma już na koncie znaczące osiągnięcia. Do jednego z największych należy nadzór nad przejęciem przez firmę Fnac jej rywala – sieci Darty. Wśród ważnych projektów zainicjowanych przez Francuza jest ponadto program oszczędności w tej firmie, ukierunkowany na redukcję kosztów o 130 mln euro do 2018 r. Wiele wskazuje na to, że grupie uda się zrealizować ten cel przed wyznaczonym terminem. Co więcej, od czasu gdy Bompard objął stanowisko dyrektora generalnego spółki Fnac, kapitalizacja rynkowa tej firmy uległa potrojeniu.

Zanim jednak Bompard związał się ze swoją obecną firmą, pracował dla takich firm jak Canal+ Groupe i Europe1. Był także doradcą ds. technicznych premiera Francji Francoisa Fillona.

Ustępujący ze stanowiska Georges Plassat jest prezesem i dyrektorem generalnym Grupy Carrefour od maja 2012 r. Nieznane są przyczyny jego zakończenia kariery w Grupie Carrefour.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.