Megafuzja w przemyśle tytoniowym zatwierdzona

W wyniku przejęcia Reynolds American przez British American Tobacco powstanie największy tytoniowy koncern świata.

Akcjonariusze koncernu Reynolds American potrzebowali ledwie 12 minut na przegłosowanie zgody na transakcję. Opowiedzieli się akcjonariusze posiadający łącznie 82 proc. głosów.

O zamiarze przejęcia całkowitej kontroli nad producentem BAT poinformował w styczniu 2017 r. Po finalizacji transakcji obaj gracze będą kontrolować 12,5 proc. światowego rynku papierosów.

BAT, w którego portfolio znajdują się takie marki, jak: Pall Mall, Lucky Strike czy Viceroy, zapłaci za 57,8 proc. udziałów w producencie Cameli 54,5 mld dolarów.

Reynolds American Inc. jest drugim co do wielkości koncernem tytoniowym w USA. Transakcja pozwoli BAT na powrót na amerykański rynek po 12 latach nieobecności.

BAT ma już 42 proc. Reynolds American. Od października 2016 r. starał się jednak zdobyć pozostałe 58 proc. akcji.

BAT przewiduje, że dzięki fuzji w ciągu trzech lat doprowadzi do rocznych oszczędności w wysokości co najmniej 400 mln dolarów.

(handelextra.pl)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.