Volkswagen sponsorem UEFA od 2018 do 2022 r.

Niemiecki koncern będzie partnerem UEFA m.in. podczas Euro 2020. Piłkarską platformę wykorzysta do promocji modeli elektrycznych.

Od 2018 do 2022 r. niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen będzie nowym partnerem Unii Europejskich Związków Piłkarskich UEFA. Na ten czas przypadną rozgrywki Mistrzostw Europy UEFA Euro 2020, które z okazji 60-lecia istnienia zostaną rozegrane po raz pierwszy w 13 krajach.

- Chcemy pokazać nowy kierunek, w którym zmierzamy - zapowiedział z tej okazji Herbert Diess, prezes Volkswagena.

- Sponsoring rozgrywek piłkarskich reprezentacji narodowych UEFA w czasie, gdy rozpocznie się sprzedaż modelu I.D., oznacza dla nas początek nowej drogi. Z okazji rynkowego debiutu samochodów elektrycznych nowej generacji marka Volkswagen, angażując się w piłkę nożną, stawia na nową międzynarodową platformę komunikacyjną, która budzi pozytywne zainteresowanie w Europie i poza nią - ujawnia Jürgen Stackmann, członek zarządu Volkswagena ds. sprzedaży.

Oprócz UEFA Euro 2020 Volkswagen zaangażuje się także w inne rozgrywki piłki nożnej. Partnerstwo z UEFA obejmuje również Mistrzostwa Europy Kobiet (UEFA Women’s Euro), Mistrzostwa Europy Juniorów U21 (UEFA Under 21 Championships), Futsal Euro, a także finałowe rozgrywki nowo utworzonej UEFA Nations League, które zostaną rozegrane po raz pierwszy w 2019 r. Ponadto Volkswagen wykorzysta możliwości zaangażowania się podczas meczów kwalifikacyjnych w ramach UEFA Euro 2020.

Jako „Official Mobility Partner of UEFA National Team Football” Volkswagen otrzyma pakiet zawierający m.in. działania reklamowe, prawa cyfrowe, bilety i różne możliwości z zakresu hospitality. W czasie, w którym obowiązuje umowa, zostanie rozegranych ponad 500 meczów.

Maciej Burlikowski 916 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.