Lidl rusza ze sprzedażą przez internet

Lidl-shop.cz jest czwartym sklepem internetowym dyskontera i pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Na razie Lidl testuje swój nowy sklep internetowy umożliwiając od 11 września tego roku zakupy w nim pracownikom firmy w Czechach. Jeśli testy wypadną pozytywnie, Lidl-shop.cz ma ruszyć "wkrótce" dla wszystkich klientów. - Start pierwszego e-sklepu Lidla w Europie Środkowo-Wschodniej stanowi nowy etap w rozwoju firmy w Czechach. Mocno wierzę, że dzięki 9,5 tys. pracowników przetestujemy działanie systemów zarówno e-sklepu, jak też naszego centrum logistycznego - skomentował Pavel Stratil, prezes Lidl Czechy.

Pilotażowe uruchomienie Lidl-shop.cz ma być również testem dla centrum logistycznego w Pilznie. Rozpoczęło ono działalność w listopadzie 2016 r. i obsługuje sklepy internetowe Lidla w Niemczech, Belgii i Holandii. Jest największym ze wszystkich centrów logistycznych dla handlu elektronicznego Lidla. Jego powierzchnia magazynowa wynosi 44 tys. mkw., może pomieścić ponad 19 tys. kategorii produktów, docelowo ma w nim pracować 1100 pracowników na trzy zmiany, siedem dni w tygodniu. Towary mają być gotowe do wysyłki w ciągu trzech dni. Centrum logistyczne w Pilznie obsługuje średnio 500 tys. SKU tygodniowo. Lidl planuje zwiększyć ich liczbę do 1 miliona produktów tygodniowo. Lidl działa w Czechach od 2003 r., prowadzi 234 sklepy.

Zapytaliśmy Lidla o plany dotyczące uruchomienia sklepu internetowego w Polsce, czekamy na odpowiedź.

(handelextra.pl)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.