Walmart testuje dostawy wprost do lodówki

W rywalizacji z Amazonem Walmart chce zdobyć nowy przyczółek: w Dolinie Krzemowej testuje dostawy bezpośrednio do lodówek klientów.

Detalista poinformował, że razem z August Home - dostawcą inteligentnych zamków i inteligentnych akcesoriów do domu - rozpoczął testy dostaw do kuchni klientów.

Kurier uzyskuje dostęp do domów klientów za pomocą autoryzowanego, jednorazowego kodu i w ten sposób może zostawić zakupy w kuchni zamawiającego, umieszczając wymagające schłodzenia produkty w lodówce.

Odbiorca otrzyma informację o dostawie i będzie mógł śledzić cały proces w czasie rzeczywistym. Test przeprowadzony zostanie w Dolinie Krzemowej. 

Amerykański Walmart jest największym detalistą na świecie. Łączne przychody Walmarta w kwartale zakończonym 31 lipca 2017 r. wzrosły o 2,3 proc. do 123,36 mld dolarów. Liczba klientów w amerykańskich sklepach wzrosła o 1,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, szczególnie dobrze rozwijała się właśnie sprzedaż żywności.

 (Handelextra.pl)

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.