Miłada Jędrysik wicenaczelną kwartalnika "Przekrój"

Awansowała ze stanowiska redaktor prowadzącej.

Na początku listopada stanowisko zastępcy redaktora naczelnego kwartalnika "Przekrój" obejmie Miłada Jędrysik. Do zespołu redakcyjnego dołączyła we wrześniu 2016 r. jako redaktor prowadząca i szefowa działu kultura i społeczeństwo. 

Miłada Jędrysik jest dziennikarką, publicystką i korespondentką wojenną. Relacjonowała m.in. konflikty na Bałkanach i w Iraku. Pracę w zawodzie rozpoczęła w 1992 r. w dziale zagranicznym "Gazety Wyborczej", potem była publicystką, redaktorką i zastępcą kierownika "Gazety Świątecznej". Publikowała też m.in. w "Tygodniku Powszechnym", kwartalniku "Książki. Magazyn do Czytania" i serwisie Culture.pl, Przed dołączeniem do zespołu "Przekroju" prowadziła jedną z sekcji w portalu Culture.pl. 

Redaktorem naczelnym i wydawcą kwartalnika „Przekrój” jest Tomasz Niewiadomski. Po trzyletniej przerwie "Przekrój" powrócił na rynek w grudniu 2016 r. w formie kwartalnika. Kolejny numer ukaże się zimą. W marcu 2017 r. uruchomiono stronę internetową tytułu. 

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.