Bancovo chce być numerem 1 pożyczek online

Duży budżet na reklamę; kampania launchowa w internecie, po wakacjach także w TV.

Startuje Bancovo – internetowa platforma pożyczkowa. W odróżnieniu od porównywarek finansowych klient będzie mógł przeprowadzić cały proces wzięcia pożyczki online.

Jej operatorem jest spółka NewCommerce Services, a inwestorem – Alior Bank, który zainwestował w projekt 30 mln zł. Ile z tego pójdzie na promocję i reklamę nowej marki przedstawiciele spółki nie zdradzają, ale Monika Charamsa, CEO NewCommerce Services, zapowiada, że Bancovo ma się stać największą platformą pożyczek gotówkowych online, wręcz ich synonimem, a w przyszłości najważniejszą platformą e-commerce branży finansowej w kraju (oprócz pożyczek będzie oferować także np. kredyty hipoteczne, ubezpieczenia czy produkty inwestycyjne).

Bancovo będzie działać jako broker – startuje z ofertą Alior Banku, Inbanku, TakTo Finanse i SuperGrosz. Wkrótce mają dołączyć: Provident (Hapi pożyczki) i Wonga, czyli dwie najaktywniejsze firmy pożyczkowe na rynku, oraz SMSKredyt.

Charamsa zapowiada, że do końca br. na platformie będą dostępne oferty 5-6 banków i 7-8 firm pożyczkowych. W 2020 r. Bancovo chce sprzedawać 2-3 mld zł kredytów. Według prognoz autorów projektu

Aby wypromować markę, Bancovo planuje szeroko zakrojone działania reklamowe. W pierwszym etapie – kampanię internetową, a po wakacjach także w telewizji. Identyfikację wizualną i branding przygotował marketing NewCommerce Services we własnym zakresie, we współpracy m.in. z grafikiem Wojciechem Portnickim, a reklamy – z agencją filmową Piotra Krzemieniewskiego. Planowaniem i zakupem mediów zajmuje się dom mediowy Sales & More.

Maciej Burlikowski 867 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.