Martyna Wojciechowska ma swoją Barbie

Osobowość polskiej podróżniczki zainspirowała twórców serii Barbie Fashionista - Wojciechowska w wersji lalki dołącza do linii lalek Shero.

Seria lalek Barbie Fashionista marki Mattel poszerza się o nowy "wariant" bohaterki. Tym razem inspiracją do stworzenia nowej lalki była postać polskiej podróżniczki - Martyny Wojciechowskiej.

Kontrowersje wokół lalki (nadmierna chudość, nierealne kształty i proporcje) sprawiły, że Mattel postanowił urealnić wizerunek i nieco poszerzyć talię. Stopniowo zaczęły też pojawiać się Barbie o różnych odcieniach skóry, kształtach i profesjach, a jej mottem stało się hasło: "Możesz być, kim chcesz”.
Przez ponad pół wieku Barbie wykonywała ponad 150 zawodów. Była pielęgniarką, wolontariuszką, ambasadorką UNICEF, żołnierką. Wspierała ważne inicjatywy społeczne.

Od 2015 r. w USA, a od 2018 r. także w innych krajach, tytuł Barbie Shero otrzymują silne i niezależne kobiety, które nagradzane są lalką zaprojektowaną na ich podobieństwo.

Polską Barbie Shero zostanie w tym roku uhonorowana właśnie Martyna Wojciechowska.

 

 

Katarzyna Woźniak 275 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.