"Cosmopolitan" od września także w Rumunii

Należący do koncernu Hearst miesięcznik "Cosmopolitan" będzie ukazywać się od września także w Rumunii. Hearst podpisał w tym celu umowę...

Należący do koncernu Hearst miesięcznik "Cosmopolitan" będzie ukazywać się od września także w Rumunii. Hearst podpisał w tym celu umowę o utworzeniu spółki joint-venture z holenderskim wydawcą VNU. Jedynym, jak na razie, konkurentem w tym segmencie na rumuńskim rynku będzie dla "Cosmo" miesięcznik "Elle". Chociaż Rumunia stanowi potencjalnie perspektywiczny rynek ze swoimi 22,6 mln mieszkańców, to trzeba pamiętać, że przeciętne zarobki w tym kraju są trzykrotnie niższe niż w pozostałych krajach tego regionu, które przyciągnęły jużĘszeroką rzeszę zachodnich wydawców. Mowa tu przed wszystkim o Polsce, Węgrzech i Czechach. Adaptacje wersji oryginalnej mają stanowić w rumuńskiej wersji około 50 proc. Cena ma wynosić pomiędzy 1-1,5 USD ("Elle" kosztuje w Rumunii 1,4 USD).

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.