Visa podsumowuje drugi kwartał

W drugim kwartale br. banki członkowskie Visa International wydały ponad 700 tys. kart Visa Electron, a od początku roku ponad...

W drugim kwartale br. banki członkowskie Visa International wydały ponad 700 tys. kart Visa Electron, a od początku roku ponad 1,1 mln tych kart. W sumie kart tego systemu jest już ponad 1,7 mln. W ich emisji przodują dwa banki: Bank Śląski - 627,9 tys. oraz PKO BP - 597,3 tys. Rośnie też liczba punktów akceptujących Visę Electron - na koniec marca br. było ich blisko 11,6 tys. Gotówkę można wypłacać za pomocą tej karty z 2,3 tys. bankomatów, które należą do 10 banków i firmy Euronet. Visa International nie planuje prowadzenia własnej kampanii reklamowej w najbliższym czasie, działania reklamowe i promocyjne są (i będą) natomiast podejmowane przez banki członkowskie, np. promocja Banku Śląskiego. (JS)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.