Fujitsu Siemens Computers ruszy w październiku

Fujitsu Siemens Computers - taką nazwę w Europie otrzymała struktura o charakterze joint-venture powstała z niedawnego połączenia firm: niemieckiego Siemensa...

Fujitsu Siemens Computers - taką nazwę w Europie otrzymała struktura o charakterze joint-venture powstała z niedawnego połączenia firm: niemieckiego Siemensa i japońskiej Fujitsu. Oficjalna inauguracja działalności Fujitsu Siemens Computers będzie mieć miejsce w październiku br. Spodziewane obroty tej firmy mają w pierwszym roku działalności operacyjnej osiągnąć poziom 8 mld USD. Oznacza to, że wśród firm komputerowych będzie ona plasowana na trzecim miejscu na świecie - za Compaq Computer Corp. oraz IBM Corp. Główna kwatera Fujitsu Siemens ma znajdować się w Holandii. W ub.r. sprzedaż Siemensa osiągnęła pułap 4,4 mld USD, natomiast Fujitsu 2,2 mld USD. Jak na razie nie wiadomo, komu zostanie powierzony budżet reklamowy nowego potentata komputerowego, pierwsze reklamy, które pojawiły się wczoraj w niemieckiej prasie, zostały przygotowane własnymi siłami nowo powstałej firmy.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.