Infor zaoferował więcej za "Gazetę Bankową"

Nieoczekiwanie w dniu 8 lipca nowym właścicielem "Gazety Bankowej" została polska Grupa Wydawnicza Infor, wydająca m.in. takie tytuły, jak dziennik...

Nieoczekiwanie w dniu 8 lipca nowym właścicielem "Gazety Bankowej" została polska Grupa Wydawnicza Infor, wydająca m.in. takie tytuły, jak dziennik "Prawo i Gospodarka", "Magazyn Finansowy" oraz "Twoją Polisę". Transakcja zaskoczyła przede wszystkim Bonnier Group - szwedzkiego wydawcę dziennika "Puls Biznesu" - której reprezentanci podpisali tydzień wcześniej umowę przedwstępną z wydawcą "Bankowej", firmą Business Press, należącą do Jana i Władysława Jaroszewiczów. Lakoniczny komunikat, który ukazał się w piątkowym wydaniu dziennika "Prawo i Gospodarka" stwierdza m.in., że "Infor [...] w ramach koncernu zatrudni część zespołu ÇGazety BankowejČ", dalej deklaruje, że pierwszy numer "Bankowej" w barwach Inforu ukaże się w sierpniu. Według kalkulacji, które opublikowała "Gazeta Wyborcza" w dniu 9 lipca, Infor zapłacił za "Bankową" 800 tys. zł (o 200 tys. więcej niż oferowali Szwedzi). Kupno "Bankowej" przez Infor spotkało się z natychmiastową, ostrą reakcją ze strony Waldemara Tevnella, prezesa zarządu Bonnier Business (Polska) Sp. z o.o. W wydanym przez niego oświadczeniu czytamy m.in.: "[...] odstąpienie od wcześniejszych ustaleń zawartych w wiążącej strony umowie, jest rażąco sprzeczne z etyką biznesu, obowiązującą w krajach europejskiego kręgu kulturowego". Tevnell poinformował także w swym oświadczeniu, że reprezentowany przez niego podmiot domagać będzie się od wydawnictwa Business Press stosownego odszkodowania. (PP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.