Polskie Radio chce współtworzyć kanał informacyjny

Z taką propozycją wystąpił Eugeniusz Smolar, wiceprezes zarządu Polskiego Radia. "Mamy duże możliwości, np. licznych korespondentów w kraju, którzy mogą...

Z taką propozycją wystąpił Eugeniusz Smolar, wiceprezes zarządu Polskiego Radia. "Mamy duże możliwości, np. licznych korespondentów w kraju, którzy mogą być na miejscu wydarzeń szybciej niż inni" - mówi Smolar. Pod jego kierownictwem powstaje szczegółowy projekt udziału Polskiego Radia w przedsięwzięciu. Na początku września ma zostać przedstawiony zarządowi Telewizji Polskiej. TVP ma zamiar wystąpić do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zgodę na stworzenie tematycznego kanału informacyjnego, który, co mówiło się kilka miesięcy temu, miał wystartować jesienią. Kanał miałby pojawić się na platformie Cyfra Plus. Co się stanie, jeśli TVP nie skorzysta z propozycji Polskiego Radia? "Zaproponujemy współpracę innej firmie" - odpowiada Smolar. Przypomnijmy, że kanał informacyjny chce również tworzyć TVN. (PW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.