Maspex Wadowice głównym udziałowcem Tymbarku

Firma Maspex Wadowice podpisała z IV NFI Progress umowę o nabyciu ok. 40 procent akcji Tymbarku SA. Docelowo, po uzyskaniu...

Firma Maspex Wadowice podpisała z IV NFI Progress umowę o nabyciu ok. 40 procent akcji Tymbarku SA. Docelowo, po uzyskaniu zgody UOKiK, wadowicka spółka obejmie większościowe udziały w Tymbarku. Obie firmy są w czołówce producentów soków w Polsce, a po połączeniu ich udziały rynkowe osiągną 12,5 proc. ilościowo i 15,9 proc. wartościowo. Tym samym połączone firmy znajdą się na drugim miejscu za Horteksem. Maspex prowadził dotychczas politykę promowania swoich poszczególnych marek, natomiast Tymbark sprzedawał swoje wyroby pod własną nazwą, tak więc firmy będą musiały opracować nową strategię marketingową. Maspex planuje również podjęcie zupełnie nowych działań promocyjnych związanych z marką Tymbark. (KD)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.