Scholz & Friends dla OBWE

Na zamówienie OBWE (OSCE), a właściwie jej Biura na Rzecz Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka, warszawska agencja Scholz & Friends...

Na zamówienie OBWE (OSCE), a właściwie jej Biura na Rzecz Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka, warszawska agencja Scholz & Friends wykonała ogłoszenie prasowe z okazji 26 czerwca - międzynarodowego dnia solidarności z ofiarami tortur, proklamowanego przez ONZ. Agencja została wybrana bezpośrednio przez OBWE, nie było formalnego przetargu, ani żadnego pośrednictwa sieci. Ogłoszenie zostało zaprojektowane w taki sposób, by mogło być wykorzystane i zrozumiałe na całym świecie, ukaże się bowiem w niezmienionej formie w kilkunastu krajach Europy Wschodniej i w Azji Centralnej (dokładna liczba krajów zainteresowanych publikacją ogłoszenia nie jest jeszcze zamknięta). Ogłoszenie ma zwrócić uwagę opinii publicznej na fakt, że tortury są w dalszym ciągu stosowane oraz że łamiący prawa człowieka nie powinni pozostawać bezkarni. Polska wersja sloganu brzmi: "Na ludzkich twarzach kaci pieczętują własny akt oskarżenia". Ogłoszenie ukaże się w prasie czarno-białej, w najpopularniejszych w każdym kraju dziennikach. "Jeśli budżet OBWE na to pozwoli, nie jest również wykluczona kampania outdoorowa" - powiedział Grzegorz Wyrzykowski, dyrektor generalny S&F. (AMS)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.