"Express Wieczorny" zawieszony, "Życie Warszawy" się zmienia

Lokalna prasa warszawska i mazowiecka nie odnosi dotąd sukcesów. "Express Wieczorny", należący do koncernu Marquarda, po wielokrotnych przeobrażeniach przestanie się...

Lokalna prasa warszawska i mazowiecka nie odnosi dotąd sukcesów. "Express Wieczorny", należący do koncernu Marquarda, po wielokrotnych przeobrażeniach przestanie się ukazywać, jeśli do 1 lipca nie znajdzie się inwestor. Oblicza się, że w "Express" trzeba byłoby włożyć 15 Ń 20 mln zł w najbliższej przyszłości i pokryć bieżący deficyt, aby uzdrowić jego sytuację. Pracę najprawdopodobniej straci 105 osób, w tym 40 dziennikarzy. Mulitico Press, wydawca "Życia Warszawy", drugiego ze stołecznych dzienników, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy planuje istotne zmiany w gazecie. Dojdzie 7 stron poświęconych dzielnicom Warszawy, będzie nowy format. W końcu sierpnia rozpocznie się duża promocja z wykorzystaniem mediów i atrakcyjnym konkursem. Zmieni się także kierownictwo gazety. Andrzej Bober, naczelny "Życia Warszawy", nie przedłużył z wydawcą kontraktu. (KP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.