Przyczyny odejścia ze stanowiska Andrzeja Miękusa

Andrzej Miękus rozstał się, o czym informowaliśmy wczoraj, z "Przeglądem Reader's Digest". Miękus twierdzi, że podjął decyzję odejścia ze stanowiska...

Andrzej Miękus rozstał się, o czym informowaliśmy wczoraj, z "Przeglądem Reader's Digest". Miękus twierdzi, że podjął decyzję odejścia ze stanowiska dyrektora generalnego "Przeglądu Reader's Digest" z kilku przyczyn. Po pierwsze: "interesuje mnie uruchamianie i tworzenie firm, a nie administrowanie, a "RD" znalazł się właśnie na etapie stabilnego rozwoju". Po drugie, nie chce robić kariery korporacyjnej, a zaproponowano mu stanowisko dyrektora generalnego "Przeglądu" na Europę Wschodnią. Po trzecie, ma plany, dla których realizacji potrzebuje więcej czasu. Planuje zająć się konsultingiem strategicznym w zakresie zarządzania i marketingu, ale bez tworzenia firmy. Interesują go długofalowe umowy z dwoma, trzema klientami. Miękus nie rozstaje się z "Reader's Digest". Od 1 lipca będzie jego konsultantem. Podkreślił, że "Przegląd" jest w świetnej formie. Jego obroty sięgają 240 mln zł. Wprowadzono w Polsce wszystkie tradycyjne produkty "Przeglądu". Miękus pozostaje prezesem Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego. Jego kadencja upływa w przyszłym roku. Aktualnie trwają poszukiwania następcy Miękusa w "Przeglądzie". (KP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.