Pierwsza nagroda w pierwszych "polskich Oskarach"

W ubiegły czwartek 17 czerwca ogłoszono pierwszą z 12 nagród, nazywanych w środowisku "polskimi Oskarami". Nagrodę w kategorii "Osiągnięcia życia"...

W ubiegły czwartek 17 czerwca ogłoszono pierwszą z 12 nagród, nazywanych w środowisku "polskimi Oskarami". Nagrodę w kategorii "Osiągnięcia życia" otrzymał wybitny reżyser Wojciech Has (reżyserował m.in. takie filmy, jak: "Pożegnania", "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Lalka", "Sanatorium pod klepsydrą"). Polskie Nagrody Filmowe przyznaje Stowarzyszenie Niezależnych Producentów Filmowych i Telewizyjnych razem z WFD i Kodakiem. Wybór nadzoruje jedna z największych światowych firm audytorskich PricewaterhouseCoopers, która zajmuje się m.in. audytem wyboru filmowych Oskarów. Laureat otrzymał statuetkę Adama Fedorowicza. Pozostałe nagrody ogłoszone zostaną 19 czerwca i będą wręczane przez największych polskich aktorów. Relację z wydarzenia tego samego dnia o 21.50 nada TVP. (EK)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.