TVP przystąpiła do platformy cyfrowej Cyfra Plus

Telewizja Polska podpisała umowę warunkową ze spółką Canal+ Cyfrowy oraz z Telewizyjną Korporacją Partycypacyjną, na mocy której stanie się właścicielem...

Telewizja Polska podpisała umowę warunkową ze spółką Canal+ Cyfrowy oraz z Telewizyjną Korporacją Partycypacyjną, na mocy której stanie się właścicielem bezpłatnych 10 proc. udziałów w platformie cyfrowej Cyfra Plus. Umowa ta gwarantuje także TVP prawo zakupu dalszych 30 proc. tej platformy na warunkach preferencyjnych. Dalsze postanowienia przewidują, iż TVP wraz z Cyfrą Plus będzie produkować i dystrybuować kanały tematyczne. Cyfrze Plus umowa nie gwarantuje prawa wyłączności na emitowanie programów TVP1 bądź TVP2, zaznacza natomiast, że TVP ma prawo do rozprowadzania swoich programów "wszystkim innym operatorom platform cyfrowych posiadających polską koncesję". Jak wiadomo główny konkurent Cyfry Plus, platforma cyfrowa Wizja TV, takiej koncesji nie posiada. (PP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.