Połączenie AGF i Allianz

Od początku lipca przestają istnieć na polskim rynku dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: AGF i AGF Życie. Allianz Polska nabył 100 proc....

Od początku lipca przestają istnieć na polskim rynku dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: AGF i AGF Życie. Allianz Polska nabył 100 proc. akcji AGF Polska, a walne zgromadzenie akcjonariuszy czterech łączących się spółek postanowiło, że będą one działać pod nazwą Allianz. Połączenie to jest następstwem światowej fuzji, daje majątkowemu Allianz w Polsce 8 pozycję po pierwszym kwartale br., natomiast życiowemu 5. Grupa Allianz planuje zebrać w całym 1999 roku 240 mln zł składki. Kapitały grupy, do której obok towarzystw ubezpieczeniowych należy Powszechne Towarzystwo Emerytalne, wynoszą 417,8 mln zł. Allianz AG razem z bankiem UniCredito Italiano posiada pakiet kontrolny akcji Pekao SA. (JS)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.