Tesco otwiera kolejny hipermarket

13 lipca Tesco otwiera swój drugi hipermarket w Polsce. Placówka handlowa, która znajduje się w Częstochowie, ma powierzchnię 12 tys....

13 lipca Tesco otwiera swój drugi hipermarket w Polsce. Placówka handlowa, która znajduje się w Częstochowie, ma powierzchnię 12 tys. mkw. Oprócz hipermarketu w Centrum Handlowym Tesco znajdzie się 20 innych sklepów i punktów usługowych. Tesco to brytyjska sieć handlowa założona 80 lat temu. Obecnie posiada ok. 800 supermarketów w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii i zajmuje pozycję lidera w brytyjskim handlu detalicznym. W Polsce Tesco działa od 1995 roku. Swoją działalność na polskim rynku rozpoczęło od przejęcia lokalnej sieci handlowej na południu kraju. W tym roku firma otwiera trzy nowe hipermarkety, a w latach następnych planuje otwieranie 4 - 5 tego typu obiektów rocznie. (KD)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.