Kto rządzi w Naszej TV? - rozstrzygnie sąd

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu do stołecznego sądu gospodarczego wpłynie zażalenie na postanowienie o wpisie zmienionego zarządu Naszej TV -...

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu do stołecznego sądu gospodarczego wpłynie zażalenie na postanowienie o wpisie zmienionego zarządu Naszej TV - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Przypomnijmy, że w przeddzień spotkania właścicieli Naszej, czyli udziałowców spółki Polskie Media, wybrana 6 maja i nieuznawana przez większość udziałowców rada nadzorcza przeforsowała ustanowienie nowego, konkurencyjnego zarządu telewizji. W jego skład wchodzą m.in. Tomasz Kurzewski przedstawiciel Trans Media Group (18 proc. głosów na WZA Naszej, spółka kojarzona jest z Polsatem) i Wojciech Prokofi, reprezentant Pro Cable, firmy kupionej w grudniu '97 przez TVN. W "starym" zarządzie Naszej, kierowanym przez Henryka Chodysza, znalazł się natomiast niedawno Martin Lindskog, CEO Scandinavian Broadcasting Systems (SBS). Ta firma miała zostać inwestorem strategicznym w Naszej. Najmniejsza polska naziemna telewizja ponadregionalna drastycznie potrzebuje dokapitalizowania. Jej długi wynoszą ponad 40 mln zł w wekslach dłużnych (nieoficjalnie mówi się, że skupuje je Polsat) i już przerosły majątek własny, wynoszący 38 mln zł. Zachodzą więc przesłanki do postawienia Naszej w stan upadłości. Decydujące być może spotkanie udziałowców Naszej zaplanowano na jutro, tj. środę 7.07. (PW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.