Ryszard Pieńkowski, prezes Inforu, inwestuje w prasę finansową

Informacja Inforu, nowego właściciela "Gazety Bankowej", o jej "włączeniu do grupy produktów wydawnictwa adresowanych do rynku finansowo-gospodarczego" nie oznacza, że...

Informacja Inforu, nowego właściciela "Gazety Bankowej", o jej "włączeniu do grupy produktów wydawnictwa adresowanych do rynku finansowo-gospodarczego" nie oznacza, że tytuł straci autonomię. Nadal będzie pismem samodzielnym. Jego bezpośrednim wydawcą jest od 8 lipca br. spółka Infor Dziennik - należąca do grupy Inforu - wydawca "Prawa i Gospodarki". Infor, o czym informowaliśmy (DMMP z 12 lipca), przejmie od Business Press, poprzedniego wydawcy "Bankowej", znaczą część jej dziennikarzy. Najprawdopodobniej zmieni się kierownictwo. "Bankową" czekają też przekształcenia merytoryczne. O ich charakterze zdecydują wyniki badań przeprowadzonych w ramach spółki Infor Opinia. Inicjatorem zakupu "Bankowej" jest Ryszard Pieńkowski, prezes grupy Infor. Jego strategią jest inwestowanie nie tylko w tytuły fachowe dla prawników i księgowych, ale także w te przeznaczone dla sektora finansowego. Strategia ta przynosi ostatnio efekty, spółka Infor Dziennik przestała przynosić straty. (KP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.