SC Johnson kupi niemieckiego producenta środków czyszczących

SC Johnson & Son rozszerza swoją obecność na rynkach niemieckojęzycznych poprzez przejęcie prywatnej firmy produkującej środki czyszczące Yankee Polish. Firma...

SC Johnson & Son rozszerza swoją obecność na rynkach niemieckojęzycznych poprzez przejęcie prywatnej firmy produkującej środki czyszczące Yankee Polish. Firma ta posiada 12 proc. udziałów na niemieckim rynku specjalnych preparatów do czyszczenia i zajmuje drugie miejsce po liderze - koncernie Thompson (kontrolowanym przez Henkla), który posiada 30 proc udziałów w tym segmencie. Produkty Yankee Polish sprzedawane w Niemczech i Austrii to przede wszystkim środek do czyszczenia stali Stahlfix, do czyszczenia toalet Null Null i Cera-fix do szkła i ceramiki. Brandy SC Johnson sprzedaje w Niemczech firma Thompson na podstawie umowy, która wygasa w końcu br. Są to przede wszystkim Brise, Pronto i spray przeciwko insektom Paral.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.