Program telewizyjny "Playmakers" budzi kontrowersje wśród widzów

Brytyjski kanał FX 289 wprowadzi na antenę kontrowersyjny program "Playmakers" poświęcony futbolowi amerykańskiemu. W Stanach Zjednoczonych w telewizji ESPN seria...

Brytyjski kanał FX 289 wprowadzi na antenę kontrowersyjny program "Playmakers" poświęcony futbolowi amerykańskiemu. W Stanach Zjednoczonych w telewizji ESPN seria była pokazywana tylko przez jeden sezon. Emisja programu w Wielkiej Brytanii rozpocznie się w czerwcu br. Program ukazuje życie fikcyjnej drużyny futbolu amerykańskiego. Kontrowersje wśród widzów budzi pojawianie się wątków związanych z zażywaniem narkotyków, homoseksualizmem i wulgaryzmem dialogów. Jednakże w Stanach Zjednoczonych National Football League naciskała na właściciela ESPN - koncern Disneya, by pokazano program. ESPN jest siostrzaną siecią telewizji ABC, gdzie od dawna transmitowane są mecze amerykańskiej ligi futbolowej NFL. Kierownictwo Fox wierzy, że "Playmakers" stanie się w Wielkiej Brytanii hitem. Fox, właściciel FX 289, wybrał agencję Resonate, która ma się zająć budowaniem wizerunku programu w mediach i innymi działaniami PR. Kampania reklamowa ma się odwoływać do tematyki sportowej, seksu, narkotyków, pieniędzy i rywalizacji, ma wykorzystywać zarówno tradycyjne media, jak i działania typu guerilla marketing. Agencja Resonate została stworzona przez Michaela Frohlicha i Grahama Drew, osoby wcześniej związane z Shine Communications. Wcześniej przygotowywali oni m.in. kampanię promocyjną związaną w prowadzeniem na rynek tygodnika dla panów "Nuts". ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.