Kanał Ale Kino! podpisał umowę licencyjną ze studiem Universal

Telewizyjny kanał filmowy Ale Kino! podpisał umowę licencyjną ze studiem filmowym Universal. Na mocy umowy stacja Ale Kino! będzie miała...

Telewizyjny kanał filmowy Ale Kino! podpisał umowę licencyjną ze studiem filmowym Universal. Na mocy umowy stacja Ale Kino! będzie miała wyłączne prawa do emisji na terenie Polski kilkudziesięciu filmów ze zbioru tego studia. Pierwszy film z tego zbioru zostanie pokazany w połowie kwietnia br. "Z szerokiej oferty, jaką przedstawił nam dystrybutor, wybraliśmy wiele filmów, które od dawna nie gościły w polskiej telewizji, np. "Człowiek z blizną", "Dzikość serca", "The Doors" czy "Ostatnie kuszenie Chrystusa"" - powiedziała Hanna Baka, kierownik kanału Ale Kino!. Wśród zakupionych tytułów są m.in. pozycje z klasyki kina - dzieła Alfreda Hitchcocka, Orsona Wellesa czy filmy braci Coen. Kanał Ale Kino! współpracował już m.in. z wytwórniami Columbia Pictures, Warner Bros., MGM i Fox. Zdaniem Hanny Baki umowa z Universalem pozwoli na przygotowanie unikalnych wieczorów specjalnych i cykli filmowych na antenie stacji. Kanał Ale Kino! został uruchomiony w połowie kwietnia 1999 r. z inicjatywy Canal Plus. Obecnie kanał dociera do około 1,5 mln gospodarstw domowych w Polsce. (PM)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.