Axel Springer zainteresowany kupnem Telegraph Group

Niemiecki wydawca Axel Springer uczestniczy w wyścigu inwestorów chcących kupić "The Daily Telegraph" i zapowiada, że jest gotowy wyłożyć ponad...

Niemiecki wydawca Axel Springer uczestniczy w wyścigu inwestorów chcących kupić "The Daily Telegraph" i zapowiada, że jest gotowy wyłożyć ponad 600 mln funtów w drugim etapie składania ofert, który trwa w tym tygodniu. Axel Springer, wydawca tabloidu "Bild" oraz dziennika "Die Welt", po raz pierwszy ujawnił swoje zainteresowanie Telegraph Group, wydawcą "The Daily Telegraph", przed świętami Bożego Narodzenia w ubiegłym roku. Oferty na Telegraph Group złożyli też Richard Desmond, właściciel "Daily Express", Barclay Brothers oraz Collins Stewart, angielski makler giełdowy, który zakłada, że jego udział "w licytacji" może wesprzeć jakiś partner. Nie wykluczył też ewentualności wycofania się z przeglądu ofert, bo cena - jego zdaniem - jest wyższa od spodziewanej. Poza tym "The Daily Telegraph" zainteresowana jest amerykańska grupa Gannett (wydawca "USA Today", regionalnych gazet w Wielkiej Brytanii). Przypomnijmy, że pięć lat temu Axel Springer wyrażał chęć zakupu "The Daily Mirror". ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.