Philip Morris dołącza do papierosów ulotki o szkodliwości

Philip Morris Polska dołącza do niektórych paczek papierosów ulotki z informacjami o szkodliwości palenia. Akcja ma na celu szerszą edukację...

Philip Morris Polska dołącza do niektórych paczek papierosów ulotki z informacjami o szkodliwości palenia. Akcja ma na celu szerszą edukację na temat skutków używania tytoniu, wykraczającą poza wymagane prawem napisy ostrzegawcze. "Badania dotyczące społecznej odpowiedzialności firm wykazały, że społeczeństwo oczekuje od koncernów tytoniowych otwartej i wyczerpującej informacji o szkodliwości palenia" - mówi Iwona Sarachman, external affairs manager Philip Morris Polska. Ulotki są dołączone do pewnej części paczek, głównie marek Marlboro i L&M. Palacz kupujący regularnie papierosy po pewnym czasie powinien trafić na paczkę z ulotką. Jej tekst dotyczy następstw zdrowotnych palenia, palenia przez dzieci i w czasie ciąży. Ulotka przypomina także, że palenie papierosów lights nie jest mniej niebezpieczne. Akcja ma wsparcie w postaci informujących o niej ogłoszeń prasowych (m.in. w "Gazecie Wyborczej", "Wprost" i "Newsweeku") przygotowanych własnymi siłami przez Philip Morris Polska. Podobne projekty koncern realizował już m.in. w Szwajcarii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. (TW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.