Euro RSCG 4D zamierza poszerzyć usługi o direct respons advertising

Firma marketing services Euro RSCG 4D wraz ze zmianą nazwy (wcześniej Euro RSCG Dialog) zamierza poszerzyć portfolio swoich usług. W...

Firma marketing services Euro RSCG 4D wraz ze zmianą nazwy (wcześniej Euro RSCG Dialog) zamierza poszerzyć portfolio swoich usług. W pierwszej kolejności zamierza rozwinąć działania z zakresu direct respons advertising, w których komunikat reklamowy oparty jest przede wszystkim na numerach infolinii. Są to akcje o charakterze sprzedażowym, które zachęcają grupę docelową do nawiązania kontaktu z reklamodawcą (m.in. poprzez telefon, SMS lub e-mail). "Są to obszary działań marketingowych wciąż dziewicze na naszym rynku. Dlatego też tkwi w nich ogromny potencjał" - mówi Piotr Badowski, prezes zarządu Euro RSCG 4D. Kampanie reklamowe tego typu prowadziły do tej pory m.in. bank Inteligo, operator telekomunikacyjny Tele2 oraz firma ubezpieczeniowa Link4. W Euro ESCG 4D trwają obecnie prace nad wdrażaniem know-how, na bazie którego firma ma oferować usługi z tego zakresu. Z firmą ściśle współpracuje w tym zakresie dom mediowy MPG Media Planning (obie spółki należą do grupy Havas). Euro RSCG 4D chce również zaoferować obecnym i potencjalnym klientom usługi z zakresu tworzenia programów motywacyjnych dla pracowników. Zamierza przy tym korzystać z doświadczeń sieci i rozwiązań wdrożonych przede wszystkim na rynku francuskim. Globalna decyzja Havas o konsolidacji wszystkich spółek świadczących usługi z zakresu marketing services w sieci Euro RSCG 4D nie pociągnie za sobą w przypadku polskiego oddziału zmian strukturalnych, personalnych ani własnościowych. Spółka w 35 proc. należy do polskich menedżerów, resztę udziałów ma grupa Havas. W 2003 r., według Badowskiego, jej przychody ze sprzedaży wyniosły ok. 100 mln zł. (JP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.