Big Bank Creative - wewnętrzny system oceny w McCann-Erickson Polska

W przyszłym tygodniu w agencji reklamowej McCann-Erickson Polska wprowadzony będzie system wewnętrznej oceny kreatywnych produktów agencji o nazwie Big Bank...

W przyszłym tygodniu w agencji reklamowej McCann-Erickson Polska wprowadzony będzie system wewnętrznej oceny kreatywnych produktów agencji o nazwie Big Bank Creative (BBC). Jest to narzędzie sieciowe istniejące dopiero na kilku najbardziej rozwiniętych rynkach, takich jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania. Ocenie w BBC podlegają wszystkie prace agencji. Prace są oceniane po zakończeniu kampanii, w której były wykorzystane, i w kontekście efektów, jakie marce udało się za jej pomocą osiągnąć. Oceny dokonują menedżerowie agencji: dyrektorzy kreatywni, dyrektor zarządzający, CEO grupy, dyrektor strategii, menedżerowie działu obsługi klienta. W pracę zaangażowani są również klienci agencji, którzy wspólnie z nią analizują, na jakim poziomie można pracę ulepszyć. "Ważne jest to, że w ocenie produktu, który widzi konsument, bierze udział cała agencja, nie tylko dział kreacji - mówi Wojciech Borowski, dyrektor zarządzający McCann-Erickson Polska. - Kreacja to odzwierciedlenie całej naszej pracy, zarówno strategicznej, jak i logistycznej czy produkcyjnej. Czasem okazuje sie, że zawiniła strategia, czasem - niedoskonały brief. W ocenie BBC cała firma bierze za to odpowiedzialność". Zdaniem Borowskiego BBC wyklucza elementy subiektywne w ocenie kreacji i pozwala na dokładną diagnozę sytuacji prowadzącą do eliminacji wszelkich przeszkód w rozwiązywaniu złożonych problemów marki. "Może się na przykład okazać, że przez to, iż zgodziliśmy się na wrzucenie do spotu kilkunastu informacji o marce, kampania została oceniona na 2 w skali od 1 do 10 - mówi Borowski. - Wspólnie z klientem możemy się zastanowić, jak tego w przyszłości uniknąć". Co kwartał najlepsze prace z każdej agencji - z najwyższą punktacją - będą przesyłane do centrali sieci, gdzie po raz kolejny będą oceniane. Rezultaty kreatywne poszczególnych agencji będą jednym z elementów przekładających się potem na bonusy, jakie poszczególne agencje uzyskują po podsumowaniu ich rocznych wyników. (AMS)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.