Prószyński Media przejmie wydawanie "Majstra" po Motor-Presse

Wydawnictwo Prószyński Media podpisało z niemiecką spółką Jahreszeiten Verlag umowę licencyjną, na mocy której będzie wydawać w Polsce magazyn "Majster"....

Wydawnictwo Prószyński Media podpisało z niemiecką spółką Jahreszeiten Verlag umowę licencyjną, na mocy której będzie wydawać w Polsce magazyn "Majster". Pierwszym numerem tego miesięcznika, który zostanie przygotowany przez Prószyńskiego, będzie wydanie październikowe. Dotychczas wydawcą tego pisma było Motor-Presse Polska. W styczniu br. Motor-Presse wypowiedziało umowę licencyjną. Jak tłumaczy Krzysztof Komar, prezes Motor-Presse Polska, tytuł nie pasuje do nowej strategii rozwoju firmy. - W najbliższym czasie chcemy skoncentrować się na rozwoju naszych flagowych magazynów o tematyce motoryzacyjnej, motocyklowej i na "Men's Health" - dodaje Komar. - Pracujemy również nad nowymi projektami. Nieznane są bliższe szczegóły na temat nowych projektów spółki. Motor-Presse wydaje "Majstra" od 2000 r. Średnia sprzedaż ogółem pisma w I kwartale br. wyniosła 34,1 tys. egz. przy średnim nakładzie 60 tys. egz. (ZKDP). Według danych Expert Monitora w I poł. br. "Majster" zarobił 0,64 mln zł. (JD)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.