Guinness wykorzystuje postać Marilyn Monroe w najnowszej kampanii w Irlandii

Guinness zainwestował 5 mln funtów w nową reklamę telewizyjną zrobioną specjalnie na rynek irlandzki. Spot 40-sekundowy będzie nadawany w programach...

Guinness zainwestował 5 mln funtów w nową reklamę telewizyjną zrobioną specjalnie na rynek irlandzki. Spot 40-sekundowy będzie nadawany w programach irlandzkiej telewizji: RTE1, Network 2 i TV4 przez kolejne 4 miesiące. Film został nakręcony w Argentynie i zawiera sceny zaczerpnięte z filmu z Marilyn Monroe "Pół żartem, pół serio", postać Franka Sinatry oraz scenę na "Titanicu". Niall Tracey, dyrektor marketingu Guinness w Irlandii, podkreślił, że postaci Monroe i Sinatry zostały użyte jako metafora jakości Guinnessa. Całą koncepcją kreatywną oraz produkcja zajęła się agencja reklamowa BBDO - Irlandia, a zakupem i planowaniem mediów Initiative Dublin. W ślad za kampanią telewizyjną rozpocznie się kampania prasowa i na nośnikach reklamy zewnętrznej. ("Media & Marketing Europe")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.