Sąd zadecydował o upadłości portalu Wirtualna Polska

Sąd Rejonowy w Gdańsku wydał orzeczenie o ogłoszeniu upadłości spółki Wirtualna Polska SA obejmujące likwidację jej majątku. Powodem ogłoszenia upadłości...

Sąd Rejonowy w Gdańsku wydał orzeczenie o ogłoszeniu upadłości spółki Wirtualna Polska SA obejmujące likwidację jej majątku. Powodem ogłoszenia upadłości jest niewypłacalność portalu. Portal nie zniknie jednak z sieci i zamierza nadal świadczyć usługi na rzecz internautów, klientów biznesowych oraz reklamodawców. Wniosek o upadłość wniósł do sądu w marcu br. prezes Wirtualnej Polski Marek Borzestowski, uzasadniając go niewypłacalnością spółki. Jest to konsekwencja toczącego się od miesięcy konfliktu między mniejszościowymi i większościowymi akcjonariuszami, którego celem było podwyższenie kapitału zakładowego spółki. Wirtualna Polska zaprzestała wykonywania swoich zobowiązań. Jak twierdzą przedstawiciele spółki, funkcjonujący portal generuje rosnące przychody, a jego wartość jako zorganizowanej całości jest większa niż poszczególnych składników majątkowych. "Przychody ze sprzedaży dla klientów indywidualnych wzrosły w tym okresie o mniej więcej 65 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego" - informuje WP. Wirtualna Polska powstała w 1995 r. (JP)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.